ONLİNE İŞLEMLER

Yapımcı Belgesi başvurunuz için e-devlet kapısı üzerinden ( https://www.turkiye.gov.tr ) Yapımcı Belgesi Başvuruları bölümünü tıklayarak onlıne işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Sisteme ilk giriş yaptığınız sırada yeni bir şifre üretilecektir. Buradan alacağınız kullanıcı adı ve şifresi gibi bilgileri Bakanlığa daha sonra yapacağınız başvurularda da kullanmanız gerekebilir, bu nedenle kaydetmeyi unutmayınız.

Formları doldururken sıkıntı yaşamanız halinde Bakanlık Santralinden  0312 573 83 00  Bilgi-İşlem bölümünü bağlatarak yardım alabilirsiniz.
T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürlüğü’nün santrali 0312 573 83 00 ’ dan evrak bilgilerinizi belirterek evrak takibi yapabilirsiniz.

Evraklarınızın işlemi bittiğinde yapımcı belgeniz Bakanlık tarafından adresinize postalanacaktır.

 

Önemli: Ticaret odası faaliyet belgesi, imza sirküleri ve Fiyab tarafından hazırlanan Nitelik Belgesi pdf formatında taranarak sisteme yükleme yapılması gerekmektedir. O nedenle faaliyet belgenizi gönderi yapmadan tarayınız. Nitelik Belgesi evraklarınız ulaştığında hazırlanarak mail ortamında gönderilecektir.